" /> جواب بهائیان به سوره شوری، آیه ۲۱چیست ؟ - بهائیت
پرسش و پاسخ

جواب بهائیان به سوره شوری، آیه ۲۱چیست ؟

جواب بهائیان به سوره شوری، آیه ۲۱چیست ؟
(ام لهم شرکاء شرعو لهم من الدین ما لم یأذن به الله و لولا کلمه الفصل لقضی بینهم.)
ترجمه: بلکه برای ایشان شریکانی است که برای ایشان از دین چیزهایی قرار داده اند که خدا اذن نداده است (مقصود علمای ادیان است که در دینها بدعت می گذارند). و اگر کلمه فصل نبود بین آنها قضاوت می شد.
بهاییت: (فراید ابوالفضل گلپایگانی) کسی تشریع شریعت بدون اذن الهی نتواند کرد و هر کس شریعت تازه ای آورد و از بین نرفت پس حق است پس بهاییت حق است.
پاسخ:‌این آیه هیچ دلالتی بر این مطلب ندارد و به فرض هم که داشت هم در ادامه ی آیه و هم در آیات دیگر آمده است که اگر حکم قاطع الهی بر این نبود که در عقوبت کفار عجله نکند آنها را از بین می برد. عقلا هم اگر قرار بود خدا همین جا جلوی این ظلمها را بگیرد فلسفه بهشت و جهنم زیر سؤال می رفت. بگذریم از آنکه در همین لحظه بیش از دویست هزار شریعت در هند و بیش از صدها شریعت نوین در اقصی نقاط جهان وجود دارد که همگی دارای تشکیلات و کتاب و دلایل خود هستند و طرفدارانی هم دارند. مثال واضحش شیطان پرستانند که بر طبق آمار سال ۲۰۰۰ میلادی به بیش از دویست میلیون نفر در سراسر جهان رسیده اند. مطمئنا خدا نباید می گذاشت همچنین آئینی که عملاً شیطان را خدای خود و خدا را دشمن خود می دانند تا این حد ماندگار و گسترده شود. البته در آیات داریم که خدا اینگونه نامردیها را ممکن است در جا از بین ببرد (آیه ۴۶ سوره ی حاقه) که در موردی که کسی به خدا دروغ ببندد همان موقع رگ حیات او یا رگ دل او را می بریم. ما می گوییم بله رگ دل آنها بریده شده و همین که تا آخر عمر نتوانستند توبه کنند دلیل ماست. و الا اگر با توهین به خدا باید رگ گردن بریده شود من هر لحظه یک میلیارد مرتبه بر بهاییت و خدایی باب و بها و هر چه می گویند و می نویسند و همه ی طرفدارانشان لعنت و نفرین می فرستم و تا آخرین لحظه عمر هم دست از لعنت بر نمی دارم و هیچ چیزی هم نمی شود. در عین آنکه دین جعلی که با این همه دروغ بستن به خدا به وجود آمده اگر چه میلیاردها دلار باد آورده روسها و انگلیسیها و نهایتاً آمریکاییها و اسرائیلیها شبانه روز و نامحدود در خدمتش بوده و هستند و خواهند بود ولی به جایی نخواهد رسید و با همه ی بوقها و تبلیغات و امتیاز دهی و جعل و فریبها هیچ وقت به تعدادی که مطرح بشوند نمی رسند کما اینکه الآن حتی به اندازه ی طرفداران یک جناح سیاسی هم نیرو ندارند. اسلام بعد از ربع قرن بر ربع جهان مسلط شد و اینها الآن نزدیک دو قرن است که در انزوا و پلیدی خود چراغها را خاموش کرده و درختها را می شمرند! یک نفر بهایی در جایی برای من نوشته بود: با چه جرأتی به بزرگترین آیین جهان توهین می کنی؟ (البته من هیچ وقت به هیچ آئینی توهین نکرده ام) و یک نفر دیگر هم که ظاهراً دکتر بوده جوابش را داده بود که منظورت همان پنج میلیون بهایی است؟ بعد گفته بود از نظر علم پزشکی همان تعدادی که در عصر بهاییت بهایی شدند اگر درست زاد و ولد می کردند الآن بیشتر از این تعداد بودند و متأسفانه بدلیل عدم رعایت بهداشت و اخلاقیات رو به زوال رفته اند! خلاصه که سؤال من از جناب گلپایگانی این نیست که چرا آیه را درست نخوانده است که خودش هم بعدها قبول نموده که چه بر سرش آمده بود. سؤال من فقط این است: کدام ماندگاری(۱)
(۱)بر گرفته از سایت بهائی پژوهی .
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن