" /> زنا و استمناء ازنظرباب وبهاء ؟ - بهائیت
پرسش و پاسخ

زنا و استمناء ازنظرباب وبهاء ؟

زنا و استمناء ازنظرباب وبهاء ؟
یکی از احکامی که باب و بهاء در کتاب بیان و اقدس به بیان آن پرداخته‏اند حکم مربوط به جواز زنا و استمناء می‏باشد که به آن اشاره می‏کنیم:
علی محمد باب در واحد هشتم، باب ۱۵ بیان فارسی می‏گوید: «بر هر شخصی واجب شده است که ازدواج کند تا نسل خداپرست از او باقی بماند و باید در این راه جدیت نماید، و اگر مانعی در ایجاد نسل از یکی طرفین بود، جایز است برای هر یک از آنها با اجازه دیگری بوسیله دیگری ایجاد نسل نماید و ازدواج با کسی که در دین بیان نیست جایز نمی‏باشد»
یعنی در این حکم ازدواج زن و شوهردار با مرد اجنبی را حلال می‏دانند و زن با اجازه شوهرش می‏تواند با دیگری هم بستر شود.و همچنین در بیان عربی واحد هشتم باب دهم می‏گوید:
«بخشیده شده بر شما آنچه را در خواب می‏بینید یا با مالیدن به خود استمناء می‏نمائید.»
و همچنین بهاء در اقدس صفحه ۱۵ می‏گوید: «اگر مرد و زنی زنا کنند، باید ۹ مثقال طلا به بیت‏العدل تسلیم کنند».
این حکم مربوط به زنا بود که در بیان و اقدس (دو کتاب بابیان و بهائیان) به آن اشاره شد، حکمی که مخالف عقل و فطرت است.
حکمی که مخالف قرآن و روایات می‏باشد. زیرا خداوند متعال می‏فرماید: «به زنا نزدیک مشوید که آن فحشاست و بدراهی است [۱]  همچنین می‏فرماید: «زنان و مردان زناکار را هر کدام صد تازیانه بزنید و هرگز به آنان ترحم نکنید اگر به خدا و قیامت ایمان دارید و در هنگام اجرای حکم باید جمعی از اهل ایمان حاضر باشند» [۲] .
و همچنین در روایات بسیاری از این عمل به سنگین‏ترین گناهان تعبیر شده است
رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: «هیچ کار فرزند آدم نزد خدای تبارک و تعالی سنگین‏تر از این نباشد که کسی پیامبری یا امامی را بکشد، یا کعبه را که خدای عزوجل قبله بندگان خود قرار داده است ویران کند، یا به حرام به زنی نزدیک کند» [۳] .
همچنین در ثمره و میوه این عمل امام صادق علیه‏السلام فرمودند: «هرگاه زنا شیوع یابد، زمین‏لرزه‏ها پدیدار شود.» [۴]  همچنین امیرالمؤمنین علیه‏السلام فرمودند: «چون روز قیامت شود خداوند باد بسیار بدبوئی بفرستد که مردم از آن آزرده شوند حتی زمانی که می‏وزد نفسهای مردم را می‏گیرد، یک منادی ندا می‏کند آیا می‏دانید این چه بادی است که شما را آزار می‏دهد؟
گویند نه، فقط ما را آزار و تمام جاهای ما را فراگرفته است.
پس گفته شود این باد بوی آلت‏های زناکاران است که خدا را با زنا کردن ملاقات کردند و توبه نکردند پس ایشان را لعنت کنید چنانکه خدا آنها را لعنت کرده است» [۵]  همچنین امیرالمؤمنین علیه‏السلام فرمودند: «بر شما است که از زنا دوری کنید زیرا در آن شش خصلت و خصیصه می‏باشد سه تا در دنیا و سه تا در آخرت. اما سه تایی که در دنیا است:
۱- نشاط و درخشندگی صورت را از بین می‏برد ۲- رزق حلال را قطع می‏کند ۳- مرگ و فنا را نزدیک و فاعل را به جهنم می‏برد و اما سه تایی که در آخرت می‏باشد:
۱- فاعل را گرفتار سوء حساب می‏کند ۲- موجب غضب باری تعالی می‏باشد. ۳- فاعل را در آتش مخلد نماید» [۶] .
همچنین در علت تحریم زنا امام رضا علیه‏السلام فرمودند: «زنا حرام شده زیرا در آن فساد می‏باشد و آن عبارت است از: کشتن نفوس، از بین رفتن انساب، ترک تربیت اطفال، تباه شدن میراث و اموری شبیه به اینها که همگی از وجوه فساد است.» [۷] .
غیر از آیات و روایاتی که در مذمت این عمل شنیع بیان شد پیشرفت علم و دانش مضرات این عمل را ثابت می‏کند که به نمونه‏هائی از آن اشاره می‏کنیم.
«ویروس HIV ایدز» از نظر روش انتقال بسیار شبیه یکی از ویروس‏های مولد هپاتیت به نام ویروس هپاتیت B می‏باشد. راه‏های عمد انتقال این ویروس عبارتند از: تماس جنسی (زنا) و ورود خون و فرآورده‏های خونی آلوده از جمله سوزن‏های آلوده در معتادان تزریقی و انتقال از مادر به جنین [۸] .
خوب مشخص است عمده مبتلایان به این بیماری بواسطه رابطه‏های نامشروع ناقل این بیماری شده‏اند و خود را و دیگران را مبتلا به این بیماری کرده‏اند.
«مبتلایان به ایدز با ۳ سرطان شایع دست و پنجه نرم می‏کنند و آنها عبارتند از: سارکوم کاپوزی، لنفوم و سرطان گردن رحم.» [۹] .
و همچنین در باب عواقب عمل شنیع استمناء که بهاء پیروان خود را به آن دعوت می‏کند باید گفت دکتر هوچین سون ثابت می‏کند «عموم ناراحتیهای مربوط به دستگاه تناسلی از آثار «استمناء» و ناراحتیهای شبکیه چشم و مشیمیه از آن سرچشمه می‏گیرد»
و همچنین اضافه می‏کند «نقصان حافظه، خرابی اشتها مشکل شدن هضم، تنگی نفس، تغییر اخلاق و مزاج بطور غیرقابل توضیح، حسادت، غم، کدورت، مالیخولیا، فکر گوشه‏گیری و تنهائی از نتایج شوم ابتلای به این انحراف جنسی است [۱۰] .
حال خود تفکر کنید آیا مکتبی که جوانانش را به بی‏بند و باری دعوت می‏کند حق می‏باشد آیا مکتبی که جوانان را از عمل شنیع زنا نهی نمی‏کند، قابلیت پیروی دارد، آیا مگر نه این است که دین باید متضمن سلامتی جامعه و افراد آن باشد، پس چرا مدعیان دروغین نبوت مردم را به سوی فنا و نابودی سوق می‏دهند و بواسطه اعتیاد به این اعمال قدرت تفکر و تعقل را از آنها سلب می‏کند، چرا آنها را به کاری دعوت می‏کنند که ثمره‏ای جز فروپاشی کانون گرم خانواده ندارد شما چگونه حکم می‏کنید؟؟ آیا اینها ابزاری برای حکومت و ریاست بر مردم جاهل و بی‏قدرت نمی‏باشد؟؟ بواسطه دست‏یابی به جواب صحیح این سؤال‏ها به باطن شوم و خبیث رهبران بابیان و بهائیان پی خواهید برد.(۱۱)
(۱)سوره اسراء . آیه ۲ .   (۲)سوره نور . آیه ۲ .   (۳)میزان الحکمه . ج ۵ . ص ۲ .   (۴)میزان الحکمه . ج ۵ . ص ۲۱۳ .   (۵)کیفر کردار ./علامه میلانی /.ج ۲ . ص ۲٫   (۶)علل الشرایع . ج ۲ . ص ۵۳۵ .   (۷)علل الشرایع . ج ۲ .ص ۲ /   (۸)ایدز /دکتر احمد محمودآبادی / . ص ۱۶ .   (۹)ایدز / دکتر احمد محمود آبادی / ص ۲ .  (۱۰)مشکلات جنسی جوانان . ص ۱۴۰  .   (۱۱) باب وبهاء چه میگویند ./ محمدحسین طغیانی /. صص ۳۶-۳۹ .
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن