" /> عید رضوان بهائیت - بهائیت بهائیت بهاء الله فخرآور رضوان عید رضوان حجت الاسلام علی فخرآور
یادداشت

عید رضوان بهائیت

عید رضوان یکی از اعیاد فرقه بهائیت است که پیروان این فرقه به همین مناسبت، هر ساله از اول تا دوازدهم اردیبهشت را به برگزاری جشن می پردازند.
زیرا آنها معتقدند که در این ایام، بهاء الله(رئیس فرقه بهائیت) ادعای «من یظهره اللهی» (یعنی همان شخصیتی که باب وعده ظهورش را داده بود) نموده است.

ادله باطل بودن عید رضوان

عید رضوان بهائیت
عید رضوان بهائیت

اما جالب است بدانیم که به هیچ وجه، او نمی تواند مصداق من یظهره الله و موعود باب باشد، زیرا:

اولاً:
باب در کتاب «بیان»، وقت ظهور من یظهره الله را اینگونه بیان می‏کند: «من یظهره الله بعد از عدد مستغاث بیاید.» (که به حساب ابجد سال ۲۰۰۱ می شود.)

ثانیاً:
باب در کتاب بیان خود حکم نجاست را از منی برمی دارد، تا من یظهره الله با طهارت کامل به دنیا بیاید، این در صورتی است که در زمان بیان این حکم بهاء الله حدوداً بیست ساله بوده است.

ثالثاً:
اصل ماجرا، یعنی انحراف و حکم به دیوانگی باب در کتب تاریخی خود بهائیان مطلبی است که ذکر شده است و قطعا وعده و وعید کسی که از عقل درستی ندارد، بر کسی حجت نیست، البته اگر بهائیان می خواهند مقلد اینچنین شخصیتی باشند مطلبی است قابل تأمل زیرا آنها مدعی پیروی از عقل و خرد هستند!!!

بنابراین پیروان فرقه بهائیت باید بدانند که بهاء الله نمی تواند موعود باب باشد و با اندکی تأمل و دقت بر این مطلب ان شاءالله بتوانند از طریقت اشتباهی که در نظر گرفته اند به دامان دین مبین اسلام باز گردند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن