مناظرات

روایات خواندنی

رواياتي خواندني

چون مبلغ بهايي گفت بهائيت دين است و اكثر استدلالاتي را كه مي آورد، به بحارالأنوار و كتب شيعي نسبت مي داد اينك او و مريدانش بشنوند:

در بحارالأنوار جلد 11 صفحه ي 34 و 35 روايت 18 از امام هشتم عليه السلام نقل مي كند:

«و شريعة محمد صلي الله عليه و آله لا تنسخ الي يوم القيامة و لا نبي بعده الي يوم القيامة فمن ادعي بعده نبوة أو أتي بعد القرآن بكتاب فدمه مباح لكل من سمع ذلك منه». «شريعت و دين پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله تا روز قيامت نسخ نخواهد شد و تا روز قيامت هم پيامبري نخواهد آمد و كسي كه بعد از پيامبر مدعي نبوت شود و يا كتابي بعد از قرآن بياورد، پس خون او مباح است بر كسي كه بشنود و او را بكشد».

و همچنين روايت 55 صفحه ي 56 جلد 11 بحارالأنوار از امام صادق عليه السلام در آخر روايت چنين آمده:

«حتي جاء محمد صلي الله عليه و آله فجاء بالقرآن و شريعته و منهاجه فحلاله حلال الي يوم القيامة و حرامه حرام الي يوم القيامة».

و در روايت 38 صفحه ي 353 جلد 16 بحارالأنوار از امام صادق عليه السلام آخر روايت اين است:

«حتي جاء محمد صلي الله عليه و آله فجاء بالقرآن و بشريعته و منهاجه، فحلاله حلال الي يوم القيامة و حرامه حرام الي يوم القيامة». (عين روايت بالا)

همچنين روايت 2 صفحه ي 36 جلد 65، چاپ بيروت، و 68 چاپ ايران بحارالأنوار و روايت 20 صفحه ي 261 همين جلد، امام رضا عليه السلام در جواب مأمون مي فرمايد:

«.. و سيد المرسلين و خاتم النبيين و أفضل العالمين لا نبي بعده و لا تبديل لملته و لا تغيير لشريعته و ان جميع ما جاء به محمد بن عبدالله صلي الله عليه و آله هو الحق المبين…. و التصديق بكتابه الصادق العزيز الذي لا يأتيه الباطل من بين يديه و لا من خلفه….»

و روايت 2 صفحه ي 417 جلد 36 و روايت اول صفحه ي 2 جلد 66 چاپ بيروت و 69 چاپ ايران همه و همه ناطق بر اين مي باشند كه دين پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله ديني است هميشگي و بعد از او پيامبري و يا ديني تا روز قيامت نخواهد آمد.

حديثي را صاحب «فصول المهمة» از امام باقر عليه السلام نقل كرده كه امام باقر عليه السلام از پيامبر صلي الله عليه و آله نقل مي كند كه پيامبر فرمود:

«ايها الناس لا نبي بعدي و لا سنة بعد سنتي فمن ادعي ذلك فدعواه و بدعته في النار فاقتلوه و من اتبعه فانه في النار.»

حالا آيا عاقل احتمال مي دهد كه امام زمان كتابي غير از قرآن بياورد تا پيامبر معصوم و معصومين ديگر عليهم السلام فتواي قتل آن امام معصوم (امام زمان) را صادر نمايند.

اينك خبري از اخبار مربوط به خاتميت را از كتب سني ها مي آوريم تا بهائيها بفهمند اين موضوع مسلم در كتب اهل سنت نيز فراوان آمده است. اگر دوست داشتيد عربي اين مطالب را هم به دست آوريد، به صفحه ي 12 كتاب فرق و اديان نوشته ي مؤلف، قسمت سوم مراجعه نمائيد.

اكنون ترجمه:

پيامبر عالي قدر اسلام صلي الله عليه و اله مي فرمايد:

«مثل من و مثل أنبياء گذشته مثل مردي است كه عمارت محكم و زيبائي را بنا نهاده و تنها يك آجر از گوشه ي آن ساختمان ناقص مانده پس در اين صورت مردم از ديدن اين عمارت زيبا و مجلل و از كسري آن آجر در حيرت و تعجب خواهند بود و مي گويند چه نيكو خانه ايست اگر جاي آن يك خشت خالي نمي بود (و ساختمان تكميل بود).

رسول خدا صلي الله عليه و آله مي فرمايد: «اينك منم كه به جاي آن خشت نهاده شده و آمدم پس پيامبران را ختم نمودم».

اتفاقا شوقي افندي كه يكي از ائمه ي بهائيت است، قسمتي از فتاواي بزرگان كشور مصر را كه سني مي باشند، در صفحه ي 135 جلد 4«قرن بديع» چنين مي آورد:

«سيدنا محمد صلي الله عليه و آله هو خاتم النبيين و المرسلين لا دين بعد دينه و لا شرع ينسخ شرعه و ان القرآن هو آخر كتب الله و وحيه لأنبيائه و رسله».

پس پذيرفتن خاتميت، اعتقادي است اسلامي.

و اگر بهائيها اين مطالب را منكر شوند، و يا توجيه كنند كه قيامت آمده و رفته و اصلا قيامتي وجود ندارد، محكوم مسلمانهاي عالم اعم از شيعه و سني مي باشند در عين حالي كه جواب آنها در كتابهاي فهرست داده شده به طور مستوفي آمده است.

و اگر هم خواستند با ما تماس بگيرند كه يك كتاب ديگري نيز درباره ي قيامت در بطلان عقائد آنها بنويسيم.

در خاتمه از افرادي كه نمي توانند معاني جملات عربي كتاب را بفهمند، تقاضا مي شود در ترجمه ي آن به عالم محل مراجعه فرمايند. متشكريم. اينك شما را به بعضي از كتب، حوالت مي دهيم كه همه ي آنها يا بعضي از آنها را نيز تهيه نموده و بر فرهنگ ديني و اسلامي خود بيفزاييد.

—————————

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن