" /> فالون دافا حقایق اشکالات و تناقضات - عرفان های نوظهور
مقالات

فالون دافا حقایق اشکالات و تناقضات

به نام خدا

فالون دافا حقایق اشکالات و تناقضات

شاید وقتی برای اولین بار مقاله ای را در مورد “فالون دافا” ترجمه نمودم، هدفم معرفی عرفانهای نو ظهور و حرکتهای انحرافی بود که در کمین جوانان پاک دل میهن اسلامی ایران است، تصورم این نبود که با موجی از اعتراضات جوانان و هموطنان گرامی خود روبرو گردم. آنچه مرا واداشت نسبت به معرفی و شکافتن ابعاد این فرقه پوشالی اقدام نمایم، عدم آشنایی و عدم مطالعه بسیاری از گروندگان با اهداف و عقاید این فرقه است . کسانی که فریب ظاهر شعارهای ” حقیقت و نیکخواهی و بردباری” در این فرقه را خورده بی آنکه بدانند این مفاهیم در این فرقه چقدر با مفاهیم واقعی آن دراجتماع انسانی و اسلامی فاصله دارد. و لذا آنچه که در پیش روی شماست تحقیقات و نوشته های اینجانب در مورد این فرقه است که سعی نمودم با زبانی ساده آن را برای هموطنان گرامی بیان نمایم تا کسانی که می خواهند به این فرقه گرایش یابند با مطالعه اشکالات و تناقضات آن آشنا و با چشمی باز در مورد پیروی از آن تصمیم بگیرند.

فالون دافا چیست و چگونه به وجود آمد؟

روزی روزگاری شخصی به نام لی هنگجی در چین زندگی می کرد . به پیشینه او کاری نداریم چون اطلاعات دقیقی از زندگی او قبل از مشهور شدنش نداریم و فقط همین قدر می دانیم که بر اساس گفته های خودش، به دانشگاه نرفته تا مغزش فاسد نشود! و شاید هم تحصیلات متوسطه را تمام نکرده باشد. او عاشق قدرت و شهرت و پول است. جامعه کمونیستی چین با جمعیت بیش از یک میلیارد و دویست میلیون نفر به او اجازه این کار را نمی دهد و گذشته از آن سرمایه داران بزرگ نیز مانع راه او برا ی پیشرفت و کسب ثروت هستند . تحصیلات هم ندارد و سرمایه هم ندارد.
جماعت فالون دافا که خاستگاه آن چین است در بسیاری از کشور ها از جمله کشور های عربی نظیر مصر و فلسطین اشغالی و برخی کشور های غربی ریشه دوانده است.
هنگامی که از آنها در باره فالون دافا سئوال می کنیم ، با ادب تمام می گویند فالون دافا یک آئین روحی است مثل یوگا که بر روی تعالی نفس و تهذیب سلوک متمرکز است. هنگامی که از آنان در مورد آداب و رسوم آن سئوال می کنیم می گویند، تمرینهای سخت به مدت یک ساعت در روز و تمرین سکوت با تمرکز به مدت نیم ساعت در روز و به مدت دو هفته و معتقدند که این تمرینها برای رسیدن به کمال نفس با قدرت تحکم بر روح مفید است!

نکاتی چند در مورد فالون دافا – اشکالات و تناقضات (۱)

در هر مکتبی و یا مذهبی سئوالات اساسی وجود دارد که پاسخ به آنها ایدئولوژی آن مکتب را معرفی می کند این سئوالات مربوط به مبدا و معاد و انسان و سرنوشت او و خالق هستی است . مکاتبی که نتوانند به این سئوالات پاسخ بدهند در حقیقت نمی توانند نیازهای اولیه انسان و سئوالات اساسی او را پاسخ گویند و یکی از علل شکست ادیان و مذاهب ساخته دست بشر نیز همین است که از پاسخگویی به سئوالات اساسی در مورد انسان ، خالق، مبدا و معاد و حیات پس از مرگ ، سیستم جزا و پاداش و تعریف مرگ عاجزند.
در مکتب فالون دافا که اشکالاتی به نظر می رسد که علیرغم ادعای ترویج دهندگان آن که این مکتب تنها روشی برای تزکیه است و اصولا دین و چیزی شبیه آن نیست منافات دارد. آقای لی هنگجی در کتاب فالون گونگ که در سایت فارسی این فرقه وجود دارد در صفحه ۲۸ کتاب چنین می گوید:
“به عنوان یک رهرو نه تنها باید در مقابل دیگران صبر و استقامت داشته باشی بلکه از کسانی که به تو اهانت کرده اند وبر خلاف تو عمل می کنند تشکر هم بکنی!

بطلان نظریه تناسخ و فرو ریختن پایه های فالون دافا- اشکالات و تناقضات (۲)

تناسخ اعتقادی بدون ریشه

تناسخ از ریشه نسخ است و به معنی کوچ کردن ارواح، از یک بدن به بدن دیگر می باشد. فرانسوی ها به آن metampsycose میگویند.metam به معنی تغییر و انتقال وpsycose به معنی جسم.
نظریه تناسخ معتقد است که اجساد قالب و کالبد روح هستند و ارواح به این کالبدها وارد شده و در آن زندگی می کنند و با متلاشی شدن اجساد از آنها خارج شده و به جسم دیگر منتقل می شوند. البته در فلسفه تناسخ انسان در ابتدا یک روح و جسم واحد دارد که اگر در طول حیات پاک زندگی کرده باشد و گناهی مرتکب نشده باشد پس از مرگ جسم او نیز با روح یکی شده و به جهان دیگر منتقل می شود اما اگر چنین نبود چرخش روح آغاز می شود و از جسمی به جسم دیگر که می تواند یک کالبد انسانی و یا هر موجود دیگری – بنا بر عملی که در زندگی قبل انجام داده – منتقل می شود و در این گردش دایم، این تغییر بدن ادامه می یابد تا جایی که روح مطهر شده و به حالت اولیه درآید ولی اگر هرگز نتوانست تطهیر شود در چرخه عذاب آور مرگ ابدی ارواح اسیر می شود.

فالون دافا و بیماریها – اشکالات و تناقضات (۳)

مقدمه :
در این مقاله تلاش بر این است تا نقائص و باورهای غلط فالون دافا را پیش روی خوانندگان بگذارم تا بر خلاف ترویج دهندگان آن که می خواهند چشمان خود و مردم را به روی همه کاستی های این فرقه ببندند و با تعصب کورکورانه از آن پیروی کنند، بتوانم زوایای تاریک و تناقضات و عقاید و باورهای غلط این فرقه را با نقد و بررسی و مقایسه با اسلام و ادیان الهی و در پیش روی خوانندگان بگذارم.
یکی از مباحثی که در فالون دافا مطرح است و در بسیاری از مقالات و کتابها و سخنرانی ها به آن اشاره شده مسئله بیماریها و درمان آنهاست.

فالون در فالون دافا چیست وچه ویژگیهایی دارد؟ – اشکالات و تناقضات (۴)

در این قسمت همانطور که از نام آن پیداست به بررسی ماهیت فالون و ویژگیها و کارکردهای آن می پردازیم تا ببینیم که این فالون که اساس مکتب و آئین فالون دافا را تشکیل می دهد چیست و از کجا آمده و چطور یک باره ظهور کرده ؟ آیا در روشهای دیگر تزکیه در بودا و سایر روشهای تزکیه شرقی و عرفان شرقی وجود داشتهیا خیر؟
معلومات و شواهد مثال را برای رعایت امانت در کار تحقیق از کتابهای خود این فرقه که در سایت فارسی آن موجود است انتخاب و در اینجا ذکر می کنیم و در انتها قضاوت را به عهده خوانندگان فهیم می گذاریم.

در صفحه ۲۰کتاب فالون گونگ آمده :
۱- فالون در فالون گونگ موجودی است باهوش در حال دوران متشکل از انرژییی والا .در وسط فالون یک صلیب شکسته قرار دارد. این علامت صلیب شکسته از مکتب بودا گرفته شده . رنگ آن نزدیک به زرد طلایی و زمینه پشت آن قرمز روشن است. دایره خارجی دارای رنگ نارنجی می باشد. چهار شکل تای جی از آئین تائو و چهار فالون از آئین بودا در هشت جهت به ترتیب قرار گرفته اند ….فالون و فالونهای کوچک و صلیب همگی اتوماتیک وار در دوران می باشند. ریشه فالون در عالم است . عالم و کهکشانها در چرخش می باشند همینطور فالون(!).

فالون دافا ، اهداف و کارکردها (بخش اول) – اشکالات و تناقضات (۵)

در این قسمت به بررسی اهداف فالون دافا و اینکه واقعا فالون دافا چه چیزی را دنبال می کند می پردازیم و سپس با استفاده از متون کتاب فالون گونگ و سایر کتابها و سخنرانی ها ی لی هگجی بررسی می کنیم که این اهداف در زمینه عملی تا چه حد محقق شده و آیا فالون دافا در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده خود موفق بوده یا خیر؟

در یک نگاه کلی به کتابها ی اساسی فالون دافا یعنی “فالون گونگ” و “جوان فالون” و “نکاتی برای پیشرفت بیشتر ۱و۲” اهداف فالون دافا به این شکل بیان شده :
صفحه ۱۹ کتاب فالون گونگ آمده :
هدف از فالون دافا تزکیه جسم و روان است، رهرو آن در این جهان می تواند به روشنگری ( باز شدن گونگ) رسیده و وقتی که قدرت گونگ و شین شنگ او به درجه خاصی برسد قادر به کسب جسمی فنا ناپذیر می گردد.

فالون دافا ، اهداف و کارکردها ( بخش دوم ) – اشکالات و تناقضات (۵)

در قسمت اول یاد آور شدیم که کارکردهای فالون دافا یا به عبارت دیگر نتایج حاصل از تمرینات فالون دافا طبق ادعای لی هنگجی عبارتند از :
۱- معالجه یا شفای بیماریها ی دیگران
۲- هرگز بیمار نشدن برای تمرین کنندگان و پیروان فالون دافا
۳- باز شدن چشم آسمانی تمرین کنندگان
۴- رشد قدرت خدایی و خدا شدن
۵- طولانی شدن عمر و تاخیر پیری
۶- د ر امان ماندن از حوادث و وقایع ناگوار
۷- کسب قدرتهای فوق العاده یا ماوراء الطبیعه
۸- نابود کردن شیطان در کیهان و اصلاح کیهان !
۹- جلوگیری از بلایای طبیعی مثل زلزله و آتشفشان و سیل و …
۱۰- نجات همه انسانها و فراگیر کردن دافا و جذب میلیاردها انسان به پیروی از این فرقه
۱۱- از بین بردن و سرنگون کردن حزب کمونیست چین و حکومت چین ( این آیتم از اهداف مخفی و ذکر نشده می باشد)

در این بخش می پردازیم به بررسی کارکردها و تناقضات و اشکالات موجود در کارکردهای این فرقه :

انسان و رابطه انسان با اجتماع در فالون دافا- اشکالات و تناقضات (۶)

قبل از شروع به تعریف “انسان و رابطه او با اجتماع در فالون دافا” لازم است مقدمه ای را در خصوص چگونگی پیدایش انسان بر اساس عقاید فالون دافا در اینجا بیاوریم.
از آنچه در کتابهای چهار گانه لی هنگجی آمده چنین استنباط می شود که انسان موجودی بدبخت و تیره روز است که با بار گناهانی عظیم به این دنیا پا گذاشته و شایتگی بقا و حیات در این جهان را نداشته بلکه از روی ترحم موجودات روشن بین بالا (؟!) چند صباحی به او فرصت داده شده تا در این دنیا زندگی کرده و با تکیه بر مذهب بودا و پیروی از فالون دافا به تغییر سرنوشت خود بپردازد. لی هنگجی در کتابهای چهارگانه خود انسان را موجودی پست و بی ارزش و فاقد اراده واختیار و ضعیف قلمداد می کند و در عین حیرت خواننده از او انتظار دارد با چرخاندن فالون کذایی همه آسمانها و زمین را اصلاح و شیطان را نابود و جهان و هر چه در آن هست را تزکیه کند! تناقضی بزرگ و غیر قابل قبول است که بخواهیم انسان را موجودی پست و بی مقدار بخوانیم و سپس ماموریتهای چنین عظیمی که خارج از توان اوست در عهده اش بگذاریم و سپس او را تهدید کرده که اگر چنین نکند و تزکیه آسمانها و زمین را انجام ندهد ،در چرخه تناسخ و یا بازپیدایی در زندگی آینده خود تبدیل به حیوان و درخت و سنگ و غیره خواهد شد!

مفهوم تقوا در فالون دافا چیست؟

فالون دافا به ما می گوید با تقوا باشیم و تقوا جمع کنیم . حال این تقوا از دید فالون دافا چیست؟
در کتاب جوان فالون صفحه ۲۸ می گوید:
تقوا نوعی ماده است و بعد از اینکه از دست رفت ناپدید نمی شود ، آن به شخص دیگری منتقل می شود .
در صفحه۱۵ همین کتاب می گوید:
تقوا نوعی ماده سفید رنگ است و در واقع چیزی معنوی یا چیزی فقط عقیدتی مثل آنچه برخی از افراد فکر می کردند نیست.آن ( تقوا) قطعا مادی است و این دلیل آن است که چرا در گذشته ، مسن تر ها می گفتند ” تقوا جمع کن” و ” تقوا از دست نده” ! آن ها کاملا منطقی می گفتند . آن تقوا دور بدن فرد قرار داشته و میدانی را شکل می دهد .
در صفحه ۱۶ آمده است:
وقتی مردم کارهای بد انجام می دهند تقوا از دست می دهند . وقتی شخصی به دیگری توهین می کند و یا وقتی از دیگری سوء استفاده می کند تقوای خود را به دیگری پرتاب می کند . در حالی که شخص این جا به او توهین می کند ، درست وقتی آن کلمات خارج می شوند ، تکه ای از تقوا از میدان بعدی آن شخص پرواز کرده و درست روی او فرود می آید.

جایگاه انسان در فالون دافا – اشکالات و تناقضات ۷

یکی دیگر از موارد بحث انگیز در فالون دافا دید و نگاه این مکتب به انسان می باشد. در قسمت اول این مقاله باعنوان ” انسان و روابط اجتماعی انسان در فالون دافا” یاد آور شدیم که دید فالون دافا نسبت به انسان یک نوع دید منفی و حقیرانه است زیرا اساس این مکتب و همه مکاتب عرفان شرقی را، نظریه تناسخ تشکیل می دهد و همچنین بر اساس نظریه “پیدایش جهان” از نگاه لی هنگجی، ما انسانها با بار سنگین گناهان خطاهای زندگی گذشته خود پا به این جهان گذاشته ایم و از بعد دیگر جهان به این بعد دنیایی افتاده ایم و “کارما” یا ماده سیاه زیادی در اطراف خود داریم که باید با روش تزکیه در فالون دافا ! این ماده سیاه را به ماده سفید تبدیل کرده و سرنوشت خود را تغییر دهیم.
در همین راستا بیان کردیم که به اعتقاد لی هنگجی انسان برای کسب تقوا باید فقط مورد اهانت و اذیت اطرافیان قرار گرفته و صبر و بردباری نشان دهد تا تقوا کسب کند!

” لی هنگجی” در فالون دافا کیست؟ انسان، پیامبر یا خدا؟

ادعاهای خدایی لی هنگجی
بر هیچ کس پوشیده نیست که انسان مظهری از کل عالم و جلوه ای از قدرت خالق خود می باشد و حتی برترین مخلوقات و خلیفه خدا بر روی زمین است و خداوند رحمان و رحیم امانت خود را در وجود او به ودیعت گذاشته. انسان پیچیده ترین و شگفت انگیز ترین مخلوق روی زمین و دارای توانایی و استعداد های بالقوه ای است که با پیشرفت علم تنها گوشه هایی از آن کشف شده و هر چه بیشتر علم بشری پیشرفت میکند هر روز زوایای بیشتری از این راز سر به مهر گیتی برمی دارد.
بی شک همه ما با علوم متافیزیک آشنا هستیم و دانشمندان برجسته ای در این شاخه تحقیقات وسیعی انجام داده و آثار و نتایج شگفت انگیزی در باره تاثیر متافیزیک بر انسان و حیات انسان به جا گذاشته اند. وجود هاله نورانی در اطراف هر شخص و ارتباط آن با شرایط روحی و جسمی و بیماریها، ذرات آلفا و انرژی درمانی و قدرت فکر و شفا بخشی فکر و اراده انسان در درمان بیماریها از امور بدیهی در علم امروز است.

+ نوشته شده : توسط سارامومنی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن