" /> چه فرقه هایی ریختن و خوردن خون مسلمانان به خصوص شیعیان را حلال می دانند و چرا؟ - وهابیت
پرسش و پاسخ

چه فرقه هایی ریختن و خوردن خون مسلمانان به خصوص شیعیان را حلال می دانند و چرا؟

 

چه فرقه هایی ریختن و خوردن خون مسلمانان به خصوص شیعیان را حلال می دانند و چرا؟

  1. یهودیان ، عیدی دارند به نام عید فِصح یا پّسَح که در آن فقط نان فطیر می خورند. از قرن دوازدهم میلادی به بعد گاهی یهودیان متّهم شده اند که آنها برای درست کردن خمیر نان فطیر از خون کودکان غیر یهودی( اعمّ از مسلمان و مسیحی و …) استفاده می کنند. در اعصار گذشته ، در ایران نیز مشهور بود که یهودیان چنین کاری می کنند. امّا خود یهودیان منکر داشتن چنین اعتقادی هستند.(ر.ک: آشنایی با ادیان بزرگ ، حیسن توفیقی ، چاپ هفتم ،ص ۱۱۴ )
  2. گروهی از اهل سنّت وجود دارند که در میان شیعیان به نواصب(ناصبی ها) مشهورند. اینها برخلاف اکثریّت اهل سنّت با امیرالمومنین و اهل بیت(ع) دشمنی داشته و مذهب اهل بیت را مذهب شرک می دانند. ظاهراً در بین اینها نیز کشتن شیعیان مجاز شمرده می شود.

نواصب بیشتر در سرزمینهای حومه ی مدیترانه (شام سابق) مستقرّند.

  1. گروههایی از خوارج نیز در اعصار گذشته ، شیعیان را به جرم رضایت به جریان حکمیّت ، کافر دانسته قتل آنها را مجاز می دانستند. بزرگترین جنایت این گروه به شهادت رساندن امیرالمومنین(ع) و توطئه برای قتل امام حسن(ع) بود.

بسیاری از سران لشکر ابن زیاد در کربلا ، مثل شمر بن ذی الجوشن نیز از خوارج بودند. در اعصار بعدی نیز شیعیان زیادی به دست فرقه های خوارج به قتل رسیدند. ظاهراً تنها فرقه ی رسمی بازمانده از خوارج ، فرقه ی اباضیّه است که بیشتر در کشورهای جنوب خلیج فارس و دریای عمّان سکونت دارند.

اصلی ترین مرکز آنها کشور عمّان است که اباضیّه مذهب رسمی آنهاست. اینها مثل اسلافشان جرأت شیعه ستیزی ندارند.

  1. مهمترین گروهی که امروزه علناً فتوا به جواز قتل شیعیان می دهد گروه خطرناک وهّابیّت است. وهّابیون از نظر عملکرد ــ نه عقیده ــ به دو طیف افراطی و اعتدالی تقسیم می شوند.

تقریباً همه ی طیفهای وهّابی شیعیان را به خاطر توسّل به اهل بیت یا زیارت قبور اولیاء و امثال این امور مشرک می دانند ؛ ولی طیفهای اعتدالی فتوا به واجب القتل بودن شیعیان نمی دهند امّا طیفهای افراطی ، شیعیان را واجب القتل دانسته و تا به حال چندین بار فتوای علنی در این باره صادر نموده اند.

اینها عملاً نیز اقدام آشکار برای کشتن شیعیان انجام می دهند. در پاکستان هر ساله صدها شیعه را در مساجد یا در هنگام عزاداری یا تشیع جنازه به گلوله می بندند. در کشور عراق هر ساله چندین نوبت دست به انفجارهای بزرگ در بین جمعیّت می زنند و زیارتگاههای اهل بیت(ع) را منهدم می سازند.

در فیلمهایی که خود این گروهها منتشر کرده اند دیده می شود که اینها بر روی شیعیان آموزش تیراندازی می کنند یا با دست خود سرشان را می برند و تکبیر می گویند. حتّی دیده شده که چاقو به دست کودکان پنج شش ساله می دهند و آموزش می دهند که سر شیعیان را ببرند. در گذشته نیز اسلاف اینها بارها به شهرهای شیعه نشین هجوم آورده و شیعیان را قتل عام نموده اند.

البته اسلاف وهّابیون امروزی غیر از وهّابیون ، همه مسلمانان ــ اعمّ از شیعه و سنّی ــ را کافر می دانستند. لذا بسیاری از اهل سنّت را هم که وهّابیّت را قبول نداشتند کشته اند ؛ ولی امروزه به دلائل سیاسی و به خاطر ترس از قیام علمای اهل سنّت برضدّ خودشان از ابراز چنین عقیده ای خود داری می کنند.

  1. باید توجّه داشت که غیر از مورد اوّل هیچکدام از موارد بعدی خوردن خون شیعیان را جایز نمی دانند.
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن